Tutorials
Run Wild Play Kits

Tutorials

Regular price $12.00 $0.00 Unit price per

With Run Wild Play Kits closing, I want to share how I make some of my most popular products, including our playdough, calming jars and sensory rice. 

Once you complete your purchase, you will receive digital downloads, including infographics and instructional videos on how to make my playdough, calming jars and sensory rice. 

50% of all sales will be donated to the Edmonton Food Bank. 

Considerable time was spent perfecting my playdough recipe and creating the infographics and instructional videos for these tutorials. I kindly ask that you do not share your purchase with your friends and family; instead, encourage them to purchase their own. Thank you!

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
C
Carly Lang
Tutorials

Amazing! Very easy to follow along and I already made the playdough and it turned out lovely! Thank you for sharing your expertise Jamie!